Projekti kirjeldus:

Läbi EAS-i toetuse soovib Nexd enda platvormi tutvustada teistel reklaamiturgudel, eelkõige USA-s ja Inglismaal. Nexd loob nimetatud turgudel oma vahenditest töökohad ja palkab personali. EASi meetmetega soovime toetada osalemist tähtsamatel mobiilireklaami tööstuse üritustel (konverentsid) ja seal Nexdi ning AdCanvase tutvustamist oma messiboksiga. Eesmärk on tutvustada maailma juhtivaimatele mobiilireklaamijatele ning -väljaannetele meie platvormi ning läbi selle müüa Nexdi loovmeeskonna ja teiste Eesti disainerite tööd.
Varasemad kogemused välismaa agentuure ja rahvusvahelisi kliente külastades on meile andnud arusaama, et kuigi meie platvorm on teistest palju parem, peame looma klientidega otsesuhtluse. E-maili vahendusel on väga keeruline selgitada miks meie platvorm on parem. Eelmine aasta külastasime rahvusvahelisi meediaagentuure Saksamaal ja Austrias nagu Lisaks mitmeid ettevõtteid, sealhulgas ka suuri väljaanded. Selle kogemuse põhjal õppisime, et kuigi juba esimesel kohtumisel sooviti meiega koostööd teha, siis reaalselt esimese eetris oleva kampaaniani võib minna 3-4 kuud. Selleks, et tagada püsiv töömaht, on oluline pidev uute klientide juurdevool.

Selle kogemuse põhjal teame, et peame enda looma võimalikult suure kliendi pagasi, kellega saaksime püsivalt kontaktis olla. Kõige rohkem meie valdkonna tegijaid käib koos MMA korraldatud messidel. Selleks valisime peamiseks taktikaks just osaleda nendel kahel messil ja ühel üritusel:

1) MMA Mobile Marketing Leadership Forum.
2) MMA Forum London, EMEA.
3) Lions Innovation for Start-ups

Messide külastamise eesmärk on saada otsekontakte agentuuride ja klientidega. See võimaldab meil nendega otse suhelda ja olla kindlad, et nad on meie platvormi näinud ja mitte lihtsalt teadvustanud. Samal eesmärgil on plaanis osaleda ka Cannes Lions Innovation for Start-ups programmis. Programm võimaldab meil saada igapäevaseid kohtumisi suurfirmadega ja samal ajal osaleda ka kogu messi tegevustes.

Eesmärk:

Mida rohkem klientide huvi meie suhtes kasvab seda suuremaks saame kasvatada meie Tallinnas asuvat loov- ja produktsiooniüksust. Hetkel tellitakse meilt kuu jooksul umbes 15 eritellimusega kampaaniat. Aasta lõpuks planeerime, et see number oleks kuskil 60 ringis ja see tähendaks minimaalselt 3 uue töökoha loomist. Vähemalt 2 nendest isikutest oleksid disainerid, kes platvormi edasi arenemisel läheb reklaami valmis tegemiseks vähem ressursi, aga algse kujunduse loomisesse rohkem ressursi.
Kuigi hetkel on 2017. Aasta osas väga keeruline spekuleerida on meie kava siiski ka sellel aastal vähemalt 50% käivet kasvatada. Seda toetab globaalne mobiilireklaami kasvutempo, mis 2014. Vs 2015 oli 293%. Mida rohkem arendame oma tehnoloogia kasutajaliidest, seda kiiremini saab reklaamide loomise protsess areneda.

Fondi nimetus:
Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fond
Loomemajanduse valdkondades tegutsevate ettevõtete ekspordivõime arendamine

Toetuse summa:
32623.85€